Motocykl Honda

Honda – numerem 1 wśród światowych marek

O tym, że Honda jest numerem 1 wśród marek motocyklowych na świecie mówią fakty. Liczby, daty, procenty i opinie zachwyconych motocyklistów ceniących komfortową jazdę. Dziś Honda z tak dużym dorobkiem uznawana jest za klasyk, którego reputację nie sposób podważyć.

Największy na świecie producent z dużym dorobkiem

Od 1959 roku Honda jest największym na świecie producentem motocykli.

W 2013 r. sprzedała na całym świecie 16,8 miliona motocykli – o  8,7% więcej niż w roku poprzednim.

We wrześniu 2014 r. Honda wyprodukowała trzysta milionów egzemplarzy.

Honda jest najbardziej utytułowanym producentem w historii wyścigów motocyklowych – 63 tytuły mistrzów świata konstruktorów, 21 w królewskiej klasie (MotoGP), 697 wygranych wyścigów na Hondach.

W ciągu 3 lat Honda zaprezentowała w Europie ponad 40 nowych lub zmodernizowanych modeli.

W 2014 r. Honda, po raz kolejny, była numerem 1 w sprzedaży w Europie.

Od premiery w 2010 roku Honda sprzedała w Europie ponad 30 tys. motocykli wyposażonych w unikalną, automatyczną, dwusprzęgłową przekładnię DCT – Dual Clutch Transmission.

Honda przełamała stereotyp motocyklisty szaleńca

Człowiek na motocyklu – szaleniec łamiący ograniczenia prędkości, nieodpowiedzialny, wyrzutek społeczeństwa – z takim postrzeganiem motocyklistów Honda rozpoczęła walkę. Tak powstała słynna udana kampania „you meet the nicest people on a Honda” (najmilszych ludzi spotkasz na Hondzie). Reklama przedstawiała rodziców z dziećmi, młode pary, ludzi statecznych, powszechnie szanowanych, na motocyklach Hondy. Wizerunek zmienił się diametralnie – odpowiedzialny mężczyzna, pasjonat komfortowej jazdy na motocyklu Honda przemierza długie trasy, przy akompaniamencie ulubionej muzyki lub wsłuchując się w przyjemnie mruczący silnik.

kampania You meet the nicest people ona a hondaŹródło: www.pinterest.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *