Motocyklista na Hondzie Gold Wing w trasie

Jak komfortowo podróżować motocyklem turystycznym Honda Gold Wing

Oczywiście Honda Gold Wing to bardzo komfortowy motocykl turystyczny, którym można przejechać 1500 km jednorazowo, nie czując dyskomfortu, a jedynie przyjemny powiew wiatru. Jednak nie zaszkodzi zastosować kilka sprawdzonych metod, dzięki którym osiągniesz pełen komfort na długim dystansie.

Zanim wsiądziesz na Hondę Gold Wing

Kiedy wsiadasz na motocykl Honda Gold Wing wówczas nie odczuwasz zmęczenia czy zesztywnienia mięśni. Wyobraź sobie, że czeka cię kilkanaście godzin bez żadnego ruchu. Chyba zgodzisz się, że powinieneś zapewnić mięśniom i ścięgnom odpowiednie ukrwienie i elastyczność.

Zobacz jak prezentują się motocykle turystyczne Honda Gold Wing»

Zanim wsiądziesz na Hondę Gold Wing zrób kilka prostych ćwiczeń, które rozciągną i rozgrzeją mięśnie. Wystarczy 6-8 minut.
Ćwiczenia powtarzaj przy każdej nadarzającej się okazji – postoje są takim dobrym momentem.

Ćwiczenia na łące

Wsiądź na Hondę Gold Wing zanim wstanie słońce

Jeśli czeka cię kilkunastogodzinna jazda wyjedź jak najwcześniej. Dzięki temu sporą część trasy pokonasz w przyjemnej temperaturze, unikając tym samym ostrego słońca. Najgorętszy moment na trasie możesz wykorzystać na postój. Unikniesz nie tylko upału, ale i dużego ruchu na trasie, a w najgorszym wypadku męczącej jazdy w korkach. Znacznie spokojniej będzie też na stacjach paliw, nie będą tak oblegane jak w szczytowych godzinach. Co dzięki temu zyskujesz?

 • Szybsze pokonanie długiej trasy.
 • Mniej stresu.
 • Mniejszy wysiłek fizyczny i psychiczny.
 • Komfortowa i płynna jazda.

Pamiętaj też, by przed długą trasą wypocząć minimum 8 godzin. To ważne, musisz mieć dobrą orientację w terenie, świeży umysł reagujący na różne sytuacje na drodze.

Motocykl panorama przed wschodem słońca

Należy Ci się postój

Jeśli uważasz, że tyle drogi przejechałeś, twoja Honda Gold Wing daje radę, to i ty dasz – możesz być w błędzie. Odpoczynek i posiłek jest niezbędny. Musisz mieć siłę, koncentrację i energię na pozostałą część drogi. Nie możesz dopuścić do niebezpiecznych sytuacji, przecież możesz zesłabnąć z głodu lub zasnąć z przemęczenia.

Sprawdź ceny motocykli Honda Gold Wing»

 • Odpoczywaj co 250-300 km. Postój powinien trwać ok. 15-30 minut.
 • W tym czasie rozciągnij mięśnie, uzupełnij płyny i zjedz posiłek.
 • Posiłek powinien być lekkostrawny i energetyczny. Pełnowartościowy typu obiad zbyt długo się odkłada, więc jeśli się na niego zdecydujesz, odczekaj pół godziny zanim wsiądziesz na motocykl.
 • Przy wysokich temperaturach (30-40°C) powinniśmy zapewnić nawodnienie minimum 0,5–0,7 l/1 godz. jazdy, a więc postój co 250-300 km w takim wypadku nie jest dobrym pomysłem. By nie zatrzymywać się co godzinę warto wyposażyć się w camelbak – specjalny bukłak na wodę.
 • Wybieraj na postój miejsca bezpieczne i monitorowane np. stacje paliw. Nigdy nie zatrzymuj się na parkingu leśnym.

Kamping dla motocyklistów

Nie próbuj się dopasować do Hondy Gold Wing, to Hondę dopasuj do siebie

Podstawa to zapewnienie sobie wygodnej i ergonomicznej pozycji – czyli dopasowanie motocykla do swoich potrzeb i możliwości.

 • Ustaw napięcie wstępne sprężyny.
 • Ustaw dźwignię hamulca i sprzęgła. Dźwignia musi znajdować się w jednej płaszczyźnie z przedramieniem (jest to najbardziej neutralna i najmniej męcząca pozycja), warto ją również zostawić nie za silnie dokręconą. W razie upadku najprawdopodobniej przesunie się i nie uszkodzi.
 • Ustaw wysokość szyby.
 • Ustaw podnóżki oraz dźwignię zmiany biegów.

Motocykl i kierowca gotowy do podróży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *