Motocykl

Jaki pierwszy motocykl

Wybór pierwszego motocykla zależy od różnych czynników. Trzeba wziąć pod uwagę typ motocykla, jego parametry techniczne i własne preferencje. Może się na przykład okazać, że sportowy motocykl nie sprawdza się na długich trasach i odwrotnie – motocykl turystyczny nie daje takiej adrenaliny, jakiej oczekiwałeś.

Przed kupnem pierwszego motocykla weź pod uwagę:

 • swoje umiejętności
 • warunki fizyczne (wzrost, siła, długość kończyn)
 • preferowany wygląd, typ motocykla
 • preferowany styl jazdy
 • możliwości finansowe

Ważne są też parametry:

 • Wysokość siodła i waga motocykla (jeśli jesteś szczupły i niski nie wybieraj ciężkiego i wysokiego motocykla – zasada jest taka, że jeśli siedzisz na motocyklu, całe stopy powinny pewnie opierać się o podłoże. Zbyt duża waga może sprawić trudności w manewrowaniu na parkingu, zakorkowanym mieście.

Styl jazdy – zastanów się:

 • po jakich nawierzchniach będziesz jeździł
 • jak długie będą trasy
 • w jakiej pozycji chcesz jechać

  Komfortowa jazda – motocykle turystyczne

Jeśli cały weekend spędzisz w siodle – motocykl turystyczny sprawi, że długa jazda będzie przyjemna. Na motocyklu turystycznym odpoczywasz, siedzisz w wygodnym fotelu, słuchasz muzyczki i płyniesz… Nawet najdłuższa trasa może być przyjemna.

Rasowy chopper

Wydłużony przedni widelec, wygodne siodło i charakterystyczny dźwięk – tak w skrócie można opisać choppera. To idealny motocykl do efektownych przejazdów po reprezentacyjnych alejach miast, sprawdza się też w podróżach na duże odległości – tak jak Honda Gold Wing.

Chopper - motocykl turystyczny

Cruiser – bliski krewny choppera

Smukłe, pociągłe linie błotników, wygodna, wyprostowana pozycja za kierownicą, masywne opony i mnóstwo chromowanych dodatków – tak w skrócie można scharakteryzować Cruisera.

Cruiser na szosie

Legendarna Honda Gold Wing

Podróż z klasą, poznawanie świata z innej perspektywy – tak zapowiada się podróż na motocyklach Gold Wing. Honda Gold Wing wyznacza standardy luksusowego motocykla turystycznego – przemierzasz długie trasy, wygodnie siedząc jakby w fotelu, przy akompaniamencie ulubionej muzyki lub wsłuchując się w przyjemnie mruczący silnik.

Honda Gold Wing - motocykl turystyczny Zobacz motocykle Honda Gold Wing tradycyjne»

Zobacz motocykle Honda Gold Wing typu trike»

Motocykle dla fanów adrenaliny

Cross, enduro – męski sport

Duży skok zawieszenia, terenowe opony, wysoka moc. Motocykl do jazdy po specjalnie przygotowanych torach, bezdrożach – teren ekstremalny. W skrócie – błoto, pył i duża moc adrenaliny.

Cross Enduro w ekstremalnych warunkach

Funduro i Supermoto – jazda na jednym kole

Maszyna dla szaleńców, stunterów, którzy jeżdżą w taki sposób, że tylne koło w kontrolowanym ślizgu często wyprzedza przednie. Motocykl z demonicznym gangiem – zabawka dla dorosłych chłopców.

Funduro - motocykl w terenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *